Doludizgin


  Mustafa - Bir ****** Belgeseli

  Paylaş
  avatar
  HeRGeLe
  Admin

  Mesaj Sayısı : 164
  Kayıt tarihi : 29/01/10
  Yaş : 26
  Nerden : Ankara

  Mustafa - Bir ****** Belgeseli

  Mesaj tarafından HeRGeLe Bir C.tesi Şub. 06, 2010 3:36 pm

  Mustafa - Bir ****** Belgeseli

  [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

  Yapım Yılı:2008
  Ülke:Türkiye
  Yapım Şirketi:NTV ve Ko’Medya
  Dağıtım:NTV ve Ko’Medya
  Yönetmen:Can DÜNDAR

  Hikaye:

  Can Dündar’ın yazıp yönettiği “Mustafa”da anlatılanlar resmi şablonlarla sınırlı değil. Film için, ******’ün daha önce görülmemiş fotoğraflarına, not defterlerine ulaşıldı. Sevdiği müzikler, söylediği sözler derlendi. Film, 29 Ekim’de vizyona girecek.

  NTV ve Ko’Medya seyirciyi ******’le yeniden tanıştırmaya hazırlanıyor. “Mustafa”, ******’ü askeri, siyasi ve insani yönleriyle anlatıyor. Onu benzerlerinden ayıran, anlatılanların resmi dilin dışına çıkması...

  Can Dündar ve ekibinin hazırladığı film için, ******’ün ayak bastığı her coğrafyanın izinden gidildi. Selanik’ten Şam’a, Berlin’den Sofya’ya... Doğduğu odadan, hayatını kaybettiği odaya kadar Mustafa Kemal’in hayatının her karesi için kilometrelerce yol kat edildi.

  Cumhurbaşkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı arşivleri başta olmak üzere, yerli ve yabancı pek çok arşiv özel izinle açıldı. ******’ün daha önce görülmemiş fotoğraflarına, hatıralarını yazdığı not defterlerine, yakınlarına yolladığı çok özel mektuplarına, günlüğüne, elyazmalarına ulaşıldı. Onu anlatan kitaplar, yerli yabancı basın, diplomatik yazışmalar tek tek tarandı. Geride bıraktığı eşyalar, anılar, belgeler, çalıştığı karargahlar, yaşadığı evler, sevdiği müzikler, söylediği sözler derlendi.

  Filmde eski siyah beyaz görüntüler ve resmi şablon yerine, modern animasyon teknikleri ve samimi bir dil kullanıldı.


  _________________
  [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

   Forum Saati Ptsi Ara. 10, 2018 11:10 pm